Lajme -

Pasi i rà të fìkët në spektakël, Fifi reflekton dhe i shkruan letër vetes: A ke mendu ndonjëherë që…

Pas ìncìdèntit të ndòdhur gjatë spektaklit live të ‘Big Brother Vip’, kur Fifit i rà të fìkèt, pas një dèbàti mes saj dhe opìnìonìstes Balina, këngëtarja ka vendosur t’i shkruajë vetes një letër.

Ajo duket sìkur reflekton teksa i bën vetes pyetje që mùnd të ndìkòjnë për rrugëtimin e saj në Big Brother. Në letër, Fifi e pyet veten nëse ka menduar të bëjë disa ndryshime në lìdhje me të tjerët në mënyrë që të mòs dèmtòjë veten.

Këtë letër e shkruan teksa qëndron në prìvàtësi, larg banorëve të tjerë dhe merr kohën që i nèvòjitet për të shkruajtur mendimet e saj.

Letra: E dashur Fifi, Si je?

Uroj të të gjejë mirë kjo letër. Kam dìçka shumë të rèndèsìshme për të thënë. A ke mendu ndonjëherë të bëhesh njeri pak më i ftohtë? A ke mendu ndonjëherë të mòs i màrrësh gjërat aq përzemër? A ke mendu ndonjëherë me e kuptu që jo çdokush do bëhet njish me atë që ti pèrcèpton?

A ke mendu ndonjëherë që nuk është e dòmòsdòshme t’u pëlqesh të gjithëve? A ke mendu ndonjëherë ta vlèrësosh veten më shumë për atë që je ti, jo për atë çfarë duan të tjerët që ti të jesh? A ke mendu ndonjëherë që jo të gjithë do të të respektojnë? Pse i bën dèm vetes?

A ke mendu ndonjëherë që dùhet të strùkèsh mendimet dhe të fillosh mòs të pèrkùjdèsesh për të tjerët më shumë se për veten? Jo çdo kush do të të kuptoj. Jo çdo kush do ta màrrë mendimin për bazë. Jo çdo kush do të të dojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *