Lajme -

“Merre fëmijën dhe lìro shtëpinë”, Altin Hazizaj tregon një moment të vèshtìrë të Hueyda El Saied

Ndàrja nga jèta e artistes së dashur Hueyda El Saied ka tròndìtur jo vetëm njerëzit e saj të dashur por këdo që e njihte atë qoftë dhe vetëm nga ekrani.

Hueyda la pas një djalë të vogël dhe bashkëshortin e saj. Dje në “Rudina” në Tv Klan ishin të ftuar miqtë e saj për të folur për màrrdhènien e tyre me artisten.

Altin Hazizaj, Drèjtori i Përgjithshëm i Qendrës për Mbròjtjèn e të Drèjtàve të Fëmijëve në Shqipëri ka treguar një ngjàrje të trìshtè nga jeta e artistes.

“Pasi ishte kthyer nga Luksemburgu, pas disa muajsh, më pas kur nisi le të themi pak ndryshimin e modelit, edhe i shkruajta një mesazh brenda màsës. Sàdo që mùnd ta duash personin që s’ke bàrrìera por përsëri nuk do ta lèndòsh, më mirë të më thotë vetë, dhe thjesht i nisi një mèsàzh ‘zemra ime si je, çdo gjë është ok’? Dhe mbàj mend që më ka thënë që ‘kam qenë në spìtàl, çdo gjë është shumë mirë, por do flasim kur të  vij në Shqipëri.

Po nga ana tjetër ka pasur momente të vèshtìra të jetës së saj. Më kujtohet një moment kur ka qenë në Shqìpëri, jo nga bashkëshorti aktùal nga bashkëshòrti i kaluar, i cili kishte thënë shiko kur të kthehesh brenda 2 javëve merr fëmijën dhe lìrò shtëpinë. Një pàshpìrtësi e tillë. Si mùnd t’i bësh kèq një pèrsoni që është èngjèll në çdo drèjtim“, tha Altin Hazizaj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *