Lajme -

Juve feston titullin ndaj Romës, Atalanta-Inter dhe Napoli-Lazio premtojnë shkëndija!

Pas më shumë se 40 ditësh nga rifillimi pas pandemisë, Serisë A italiane i ka ardhur fundi. Këtë fundjavë do të luhet sfidat e ruandit të 38-të të cilat do të ulin siparin e edicionit 2019-2020 në të cilin mbeten shumë pak verdikte për t’u zgjidhur. Java e fundit është e ndarë në 2 vite me 5 takime që do të luhen të shtunën dhe 5 të tjera të dielën. Sot dita e skuadrave kryesuese. Juventusi pret Romën në Allianz Stadium në sfidën që do të ngrejë lart në qiellin e Torinos, titullin e 9-të kampion radhazi. Ndaj Romës, Sarri pritet të hedhë në fushë lojtarët që janë aktivizuar më pak në këtë sezon, ndërsa Ronaldo do të vendosë vetë nëse do të luajë ose jo pasi vëmendja e bardhezinjëve tashmë është e gjitha te sfida e Championsit ndaj Lyonit. Po në orën 20:45 Atalanta do të presë në Bergamo, Interin me mision historinë që për skuadrën e Gasperinit është vendi i 2-të. Do të jetë një ndeshje pa llogari derbi zikaltër pasi me një barazim mes Atalantës dhe Interit mund të përfitojë Lazio që në rast suksesi në transfertën ndaj Napolit mund të pozicionohet e dyta. Spektakli parashikohet i garantuar si në sfidën Atalanta-Inter ashtu edhe në Napoli-Lazio. Po në orën 20:45 në ekranin e Supersport do të keni mundësi të ndiqni edhe Interin e Piolit që do të përballet në San Siro me Cagliarin për të mbyllur në mënyrën më të mirë këtë sezon. Ndërkohë më herët java e 38-të do të hapet me sfidën Brescia-Sampdoria që luhet në orën 18:00.

Burimi:Supersport.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *