Lajme -

Jurgeni pezúllohet se oféndói, po Mikela që e gódíti? Ja çfarë ndódhi mbrëmë në Përputhen

Para disa ditësh në “Për’puthen” pati një situatë mjàft dènìgrùese.

Jurgeni, njëri prej konkurrentëve, po tregonte takimet jashtë midis Argjendit dhe Ritvanës dhe Mikela u hódh për t’i thënë të mos àkùzòjë të tjerët, pasi edhe ai vetë i ka kërkuar takime jashtë.

Kjo pasi ky i fundit i tha se “Shkón për 5 mijë lekë”, gjë që nxíti débáte të ashpra në studio.
“Duke qenë se pata një dèbat me Mikelën dhe nuk më është dhënë múndësia në asnjë rast të pérbállem e t’i kërkoj fàlje për pjesën e edúkatës së familjes, por pas kësaj që bëri nuk ka shànse t’i kërkoj fàlje. I kam kërkuar Nikitës (menaxherja e produksionit), pèrbàllje dhe nuk më është múndësuar. Kam dashur të takojë që të më njihje mua si njeri, se duhet të tregojmë respekt,- tha Jurgeni.
Ti je zèrò, zèrò respekt ke prej meje,- ja kthen Mikela.

“Ti je nga ato femra, që e shèt vèten për 5 mijë lekë moj Mikela, mos më trego mua, – replikon Jurgeni.

Më pas situata u àgràvua dhe Mikela shkoi ta gódásë. Ajo filloi duke bèrtìtur dhe Meliku, múndohej ta përmbànte:

“Më tregon mua çmímet ai, nuk ka shánse. Mos kalo në òfèndìme, banale, se nuk e tólerój fàre. Do flasim ndryshe bashkë”, – bèrtìti Mikela.

Mesa duket dèbati mes tyre ka víjuar edhe në prapaskenë.

Gjatë transmetimit të mbrëmjes së sotme në “Për’puthen Prime” janë bërë publike pamjet kur situata àgràvoi dhe Mikela gódíti me shúplákë Jurgenin.

Madje dëgjohet të flasë me tóne të àshprà duke i thënë:

Mikela: Do të kaloj në óféndíme që s’duhet. Kush je ti të më thuash sa shítém unë? Ku ke ti fÿtyrë të flasësh për mua? E sheh çfarë je? Si vdèkèsìrë je i tëri.
Jurgeni: Je shumë e mirë. Mikela: Jam unë shumë e mirë?
Pas kësaj e gódét me shúplákë dhe largohet. Mikela: Mós mu afro se të vràs.

Jurgeni: Jam shumë i qetë. Vetëm shihe këtu. Fémrat duhet t’i vlèrësòjmë dhe të na shtÿpín.

Ndërkohë dyshja janë pèrbàllur mbrëmjen e sotme. Ata i kërkuan të dy fàljè njëri-tjetrit për situatat e pàkëndshme.

Nga ana tjetër, produksioni ta vendosur që ta pèzùllojë Jurgenin nga emisioni deri në një vendim të dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *