Emri/ I bie në kokë pllaka e hekurit, humb jetën tragjikisht punëtori shqiptar në Itali

CUNEO- Një punëtor shqiptar i moshës 59-vjeç ka humbur jetën tragjikisht në Itali.
Sipas mediave italiane viktima quhet Bashkim Toska dhe teksa punonte në një kantier ndërtimi një pllakë hekuri i ra mbi kokë duke i shkaktuar plagë të rëndë.

Ai megjithëse u dërguar me urgjencë në spital, nuk mundit të mbijetonte. Që nga fillimi i vitit, 4 viktima janë vrarë në punë në provincën e Cuneo./Burimi:tch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *