Home Sport

Sport

 • City me sytë nga Valencia për zëvendësuesin e Sane

  Ferran Torres është një nga disa prej lojtarëve më të rëndësishëm të Valencias që do të largohen këtë verë nga skuadra. Drejtuesit parashikojnë një revolucion me ndryshime të mëdha dhe sulmuesi i talentuar është një hap larg kalimit te Manchester City. Pep Guardiola e shikon si zëvendësuesin e Sane, të…

  Read More »
 • Tirana interesohet për portierin e Prishtinës

  75 mijë eurot e ofruara siç raportuan burime të Supersport një ditë më parë mund të mos i mjaftojnë Tiranës për të afruar në skuadër portierin e Prishtinës Visar Bekaj. Që interesimi i bardhebluve është konkret kjo tashmë dihet pasi është konfirmuar edhe nga drejtori sportiv i Prishtinës Granit Begolli…

  Read More »
 • Olsi Rama thumbon Sormanin pas largimit nga Partizani

  Në një intervistë për Top Chanell, drejtori i Partizanit, Olsi Rama ka treguar prapaskenat e largimit të trajnerit italian Adolfo Sormani nga të kuqtë në ditën derbit, duke hedhur dritë mbi një ngjarje që rrallëherë është dëgjuar të ndodhë në futbollin shqiptar, sidomos para një ndeshjeje si ajo mes të…

  Read More »
 • FIFA dënon Partizanin

  Partizani merr një goditje të rëndë për sezonin e ardhshëm. Të kuqtë të cilët me shumë gjasa nuk do të kualifikohen në Europa League për sezonin tjetër janë tronditur nga vendimi i FIFA-s për t’u bllokuar merkaton në hyrje për 1 vit për shkak të çështjes Çinari. Sulmuesi, i cili…

  Read More »
 • Inter ofron Skriniar për sulmuesin e Man. United

  Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Djajve të Kuq”, Anthony Martial. Klubi anglez e vlerëson 76 milionë euro 24-vjeçarin, por zikaltrit, që nuk i kanë paratë për një goditje të tillë, janë gati të japin…

  Read More »
 • Man. United gati t’i “rrëmbejë” yllin Dortmundit për plot 120 milion euro

  Jadon Sancho do të bëhet lojtar i Manchester United këtë verë vetëm nëse skuadra e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm. “Djajtë e Kuq” po e kërkojnë me ngul lojtarin, i cili ka shkëlqyer në radhët e verdhezinjve që kur transferua në Bundesligë…

  Read More »
 • Conte kërkon tek Inter mesfushorin e Chelsea

  Interi i Antonio Kontes ka pasur disa ulje e ngritje në ndeshjet e fundit, megjithatë si në vitin e parë të projektit, skuadra ka qenë në nivele të kënaqshme duke u renditur gjithnjë mes katër më të mirave të Serisë A. Sakaq, trajneri Konte kërkon që në sezonin e ardhshëm…

  Read More »
 • Suarez e ka me ekipin: Nuk na e ka fajin VAR

  Luis Suarez ka dalur në mënyrë të papritur kundër klubit të Barcelonës në intervistën e tij të fundit, duke mos fajësuar gjyqtarët apo interpretimin e VAR në çështje të diskutueshme, por vetë katalanasit që lanë t’u ikte nga dora kampionati spanjoll. “Në La Liga duhet të bësh autokritikë, e lamë…

  Read More »
 • E kërkuan në La Liga dhe Serie A, sulmuesi i kombëtares tonë zgjedh kampionatin hungarez

  Myrto Uzuni këtë sezon ka treguar se është një nga lojtarët më të mirë të Lokomotivës së Zagrebit, që po lufton për të zënë një vend të Champions League për herë të parë. Beratasi është një nga pikat e referimit të skuadrës kroate, duke qenë autor i nëntë golave dhe…

  Read More »
 • Juventus dhe Atl. Madrid në garë për bomberin e Premier League

  Juventus ka nisur punën për të gjetur një sulmues të ri për sezonin e ardhshëm. Kjo për shkak se drejtuesit dhe Gonzalo Higuain kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të mbyllur bashkëpunimin, me argjentinasin që pritet t’i drejtohet Amerikës për të vazhduar karrierën. Në këtë formë, bardhezinjtë po studiojnë alternativat…

  Read More »