Home Rajoni

Rajoni

 • Greqia deklaroi se “së shpejti” do të fillojnë bisedimet eksploruese me Turqinë

  U arrit në marrëveshje që raundi i 61-të i bisedimeve eksploruese mes Greqisë dhe Turqisë të mbahet së shpejti në Stamboll Greqia deklaroi se “së shpejti” do të fillojnë bisedimet eksploruese me Turqinë. Në deklaratën e bërë nga Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë thuhet se “U arrit në…

  Read More »
 • Albin Kurti tregon se nga kush u informua për planin e “thikave mbi harta”

  Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se për cilësin e marrëveshjes së 4 shtatorit nuk u informuar nga Presidenti Thaci, por nga këshilltari i tij, Ardian Arifi. Sipas Kurti, Ardian Arifi ka folur me ministrin Arben Vitia ku i ka thënë “eja ta kryejmë këtë punën e marrëveshjes pasi…

  Read More »
 • 118 raste aktive me COVID-19

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, duke folur lidhur me gjendjen aktuale dhe masat parandaluese kundër pandemisë, tha se në këtë komunë ditëve të fundit në masë të madhe është përhapur Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 118 raste aktive. I pari i Lipjanit, iu drejtua qytetarëve…

  Read More »
 • Kurti: Anëtarësimi i Kosovës në NATO është prioritet

  Prishtinë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti si dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kanë vizituar sot pas seancës solemne të Kuvendit, Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri Kurti por edhe kryeparlamentarja Osmani në prani të pjesëtarëve të…

  Read More »
 • Administrata Tatimore e Kosovës mbledh mbi 500 milionë euro për vitin 2019

  Prishtinë Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka arritur të mbledhë 504,5 milionë euro në vitin 2019, apo rreth 50 milion euro më shumë krahasuar me vitin 2018, u bë e ditur sot në një konferencë për media nga përfaqësuesit e këtij institucioni, raporton AA. Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir…

  Read More »