Home Uncategorized Ndërhyrja e frikshme që mund të linte Granit Xhakën jashtë Botërorit (VIDEO)
Uncategorized - October 30, 2022

Ndërhyrja e frikshme që mund të linte Granit Xhakën jashtë Botërorit (VIDEO)

Skuadra e Arsenalit është duke luajtur ndeshjen e xhiros së 14-të në Premier League kundër Nottingham Forest në ‘Emirates’.

Futbollisti shqiptar Granit Xhaka u rrézìkua shumë pas një ndërhyrje të ashpër të kundërshtarit, Gibbs-White në minutën e 44’të, shkruan LIG Sport

Ndërhyja ishte tejet e rr zìkshme, por Xhaka për fat të mirë u ngritë në këmbë dhe vazhdoi ndeshjen. Futbollisti i Nottingham u ndëshkua vetëm me karton të verdhë.

Sigurisht që ndërhyrje të tilla për një futbollist që pritet të marrë pjesë në Kupën e Botës ‘Katari22’ mund të jenë fatale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.